Ochrana životního prostředí

Informační technologie představují pro naše životní prostředí nemalou zátěž. Co je to uhlíková stopa? Jak svým chováním můžeme snížit dopady užívání technologií?

Publikováno: 12. 12. 2021

Přehrát
Řešení technických problémů

Co dělat, když vám zařízení přestane fungovat, jak má? Umíte vyřešit jednoduché problémy? Víte, kam se obrátit pro pomoc a jak svůj problém správně popsat?

Publikováno: 12. 12. 2021

Přehrát
Integrace a přepracování digitálního obsahu

Cloudové služby usnadňují pracovním kolektivům spolupráci na větších úkolech. Jejich používání je snadné a intuitivní. Většina z nás má ostatně s cloudy zkušenost již dávno - jako cloud funguje i e-mailová schránka, do níž se přihlašujeme prostřednictvím webového prohlížeče.

Publikováno: 11. 11. 2021

Přehrát
Ochrana zařízení

K čemu je antivirus, firewall a proč vůbec do počítače instalovat aktualizace? Pokud je váš počítač připojený k internetu, hrozí mu bez těchto základních způsobů obrany řada nebezpečí ze strany ostatních uživatelů. Jednejte preventivně a důležitá data si navíc zálohujte.

Publikováno: 11. 11. 2021

Přehrát
Ochrana osobních údajů a soukromí

Na sítích sdílíme vědomě i nevědomě řadu soukromých informací. A může se nám to vymstít. Některé fotky je zkrátka lepší na instagram nedávat. A víte vůbec, jak se vytváří silná hesla? O tom vám také něco řekneme.

Publikováno: 11. 11. 2021

Přehrát
Autorská práva a licence

Autorský zákon chrání i digitální podobu autorských děl, která jsou umístěná na internetu. Pojďme si stručně vysvětlit, co je to licence i to, za jakých okolností smíte stahovat či sdílet obsah na síti.

Publikováno: 10. 10. 2021

Přehrát
Programování a informatické myšlení

Informatické myšlení máme v různé míře všichni. Všichni dokážeme vyřešit základní logické úlohy. Proto bychom se neměli bát ani základů programování.

Publikováno: 10. 10. 2021

Přehrát
Ing. Petr Tsironis Digitální identita Digitální technologie Digitální kalendář Digitální kancelář Digitální kompetence Digitální výuka Digitální vzdělávání