1 2 3 4 > >>
Cloudové nástroje pro komunikaci a spolupráci – panelová diskuze

Diskusního panelu se zúčastnili Jiří Molnár, Václav Maněna, Hynek Nečeradský, Michal Černý a Milan Hausner. Debatu moderoval Janek Wagner. Hlavním tématem bylo, jakým způsobem cloudové služby a technologie proměňují pracovní prostředí jednotlivých panelistů a vstupují do způsobu řešení konkrétních problémů. Pozornost se věnovala také fenoménu BYOD (práce na vlastním zařízení v určiét organizaci) a jejímu organisačnímu a bezpečnostnímu zvládání. Jednotlivý panelisté také doporučovaly aplikace, které vycházejí z cloudových technologií a které sami využívají.

Publikováno: 15. 12. 2021

Přehrát
Jóga pro home office 2

Trávíte hodně času u počítače? Pak se vám budou hodit kompenzační cvičení při práci s digitálními technologiemi. Zacvičte si.

Publikováno: 12. 12. 2021

Přehrát
Jóga pro děti 2

Jak při práci s IT děti protáhnout a zklidnit? Další pěkné tipy s předvedením.

Publikováno: 12. 12. 2021

Přehrát
Rodina a digitální technologie – panelová diskuze

V panelové diskuzi se věnujeme strategiím, které rodiče uplatňují při využívání digitálních nástrojů v rodině. Zamýšlíme se, jak jsme na tom s úrovní digitálních kompetencí ve školách a v různých věkových kategoriích. Ukazujeme příklady dobré praxe mezigeneračního učení a rozvoje digitální gramotnosti.

Publikováno: 8. 12. 2021

Přehrát
Úprava fotografií

Ukážeme vám volně dostupný nástroj Photopea, který je funkčně plně srovnatelný s profesionálními standardy (např. Adobe Photoshop). Naučíte se v něm používat základní nástroje pro expoziční a kompoziční úpravy fotografií včetně práce s vrstvami. Photopea však umí mnohem více, např. práci s vektory.

Publikováno: 1. 12. 2021

Přehrát
Tvorba obsahu – panelová diskuze

Jaké jsou uživatelské zkušenosti s nástroji pro tvorbu a úpravu textu, obrazu či videa? Jakou funkčnost nabízejí volně dostupné aplikace? V panelové diskusi se zamýšlíme nad možnostmi využití takových nástrojů i nad tím, které přenositelné kompetence pro jejich rutinní ovládnutí je dobré posilovat.

Publikováno: 1. 12. 2021

Přehrát
IT bezpečnost malých a středních firem

​Asi každá firma již má a spoléhá na antivirové programy, v lepším případě i na firewally a jejich moderní varianty. Jenže doba se proměnila a od zejména v časech koronaviru, kdy se mnoho firem rozhodlo povolit zaměstnancům práci z domova, se změnil i pohled na zabezpečení firemního prostředí. Poradíme vám, jak se lépe bránit vyděračským virům (ransomware), jak lépe zacházet s počítačovými účty a hesly, co za služby nabízejí moderní antiviry nebo firewally, a jaká úskalí s sebou přináší cloud.

Publikováno: 24. 11. 2021

Přehrát
IT bezpečnost ve firmách a ve škole – panelová diskuze

Co můžeme udělat pro bezpečnou práci z domova? Jaká jsou nejčastější slabá místa? Jaké jsou trendy a jak bezpečnost podpořit? V panelové diskuzi na toto téma hovoří Václav Lorenc, Tomáš Langer, Václav Maněna.

Publikováno: 24. 11. 2021

Přehrát
Správa webových stránek a redakční systémy

V dnešní době již je zcela běžné pracovat s webovým rozhraním a to téměř v každé firmě. Jak se v tom ale neztratit a porozumět úpravě základních věcí? Přednáška je zaměřena na rozdělení webů od těch nejjednodušších po ty složitější, dozvíte se, jak efektivně pracovat v redakčních systémech a vysvětlíme vám specifika práce s textem, obrázky a dalšími mediálními formáty. Také vám ukážeme spoustu tipů a triků, které můžete využít v každodenní praxi úprav textů a obrázků v různých webových rozhraních. Vše formou hravé interaktivní přednášky. Po této přednášce už vás nebudou děsit ani pojmy jako HTML Struktura nebo Standardizované rozměry obrázku pro reklamu. Pronikněte s námi do světa IT a webových portálů.

Publikováno: 18. 11. 2021

Přehrát
Webové stránky a redakční systémy – panelová diskuze

Jak se využívají současné redakční systémy a jaké jsou výhledy do budoucna? Výhody a nevýhody redakčních systémů na hostingu a platforem pro publikování webů. Hovoří Jiří Molnár, Hynek Načeradský a Václav Maněna. Moderuje Jan Wagner.

Publikováno: 18. 11. 2021

Přehrát
DigComp 2.1

Michal Černý se zaměřuje na východiska, která jsou spojená s referenčním rámcem DigComp 2.1 a na jeho historický vývoj. Na konkrétních příkladech ukazuje, že v takto chápaných kompetencích nejde jen o pracovní efektivitu a adaptabilitu, ale především o rozvoj kompetencí ke spokojenému, aktivnímu a bezpečnému občanství. Bez digitálních kompetencí budou lidé postupně informačně, komunikačně i sociálně vyloučeni. Právě důraz na sociální aspekt rozvoje digitálních kompetencí je pro jejich implementaci do celé společnosti zásadní.

Publikováno: 16. 11. 2021

Přehrát
Cloudové nástroje pro komunikaci a spolupráci

Uvedeme vás do ekosystémů cloudových aplikací. Budeme se věnovat přehledu těch nejužívanějších pro komunikaci, jako jsou e-mailové služby, chaty či videokonference, ale i nejrůznějším nástrojům pro tvorbu a ukládání digitálního obsahu. Nedílnou součástí workshopu bude i ukázka propojení jednotlivých aplikací mezi sebou a úlohy k procvičení.

Publikováno: 16. 11. 2021

Přehrát
Informační a datová gramotnost

Informační a datová gramotnost je naprostým základem pro přežití v současné společnosti. Jak nalézt správné informace? Kde hledat? A jak poznat, co je pravdivé a hodnotné a co naopak představuje lež? Co dělat proto, abychom se v našich informacích vyznali. To jsou jen některé otázky, na které musí každý z nás hledat odpověď.

Publikováno: 11. 11. 2021

Přehrát
IT pracovník jako mentor rozvoje digitálních kompetencí

Být IT pracovníkem již dávno neznamená jen opravovat počítače nebo nastavovat sítě. Skutečně dobrý IT pracovník je mentorem druhým, což může být na jednu stranu časově náročné, ale jde o investici do institucionální kultury, kulturního kapitálu, a především do budoucnosti – ušetříte mnoho času, pokud vaši kolegové budou digitálně gramotní. Video se ukazuje některé možnosti, jak v oblasti vzdělávání svých kolegů postupovat.

Publikováno: 11. 11. 2021

Přehrát
Vedoucí pracovník

Technologie postupně mění mnoho procesů v organizacích, ale i v našich „všedních“ životech. To, kde bylo možné postupovat pomocí tužky a papíru ještě před dvacet lety, dnes potřebujeme dobrou znalost techniky. Ovládat techniku znamená získat velkou konkurenční výhodu oproti ostatním a současně moci se dobře rozhodovat a efektivně řídit instituci nebo tým lidí, který je nám svěřený.

Publikováno: 11. 11. 2021

Přehrát
1 2 3 4 > >>
Ing. Petr Tsironis Digitální identita Digitální technologie Digitální kalendář Digitální kancelář Digitální kompetence Digitální výuka Digitální vzdělávání