Pochod Praha-Prčice aneb lepší je chodit v lese než po úřadech

Určitě si dokážete představit, že svůj volný čas využijete jinak, než "běháním" po úřadech a čekáním ve frontě nebo v ordinaci. Díky digitálním technologiím lze vaše občanské aktivity zjednodušit, a to dokonce velmi snadno. 

  • Najít si program kina nebo divadla není tak těžké a v dnešní době celkem běžné i u starších občanů. 
  • Stejně tak si můžete zjistit, kdy vám jede autobus a nemusíte kvůli tomu chodit večer na nádraží. 
  • Školní známky dětí také vyhledáte v aplikaci na internetu a nemusíte navštěvovat pana učitele v jeho domě po večerních zprávách. 
  • A pokud se vám zatoulá pejsek, můžete informaci sdílet s vašimi sousedy ve společné skupině například na Facebooku, určitě ho tak najdete dřív, než kdybyste ho hledali s baterkou sami. 

Internet – dobrý sluha, který šetří váš čas

Na internetu se můžete objednat předem k lékaři, vytisknout si formuláře nebo je přímo vyplnit on-line. Zjistit důležité informace v obci, např. kdy bude odvoz velkooběmového odpadu. Nastavit si telefonní limit volání, najít si, kde se nachází balík pro tetičku, zakoupit lístky na fotbalový turnaj, atd. 

Chodit venku je opravdu zdravé, běhání je prospěšné, ale určitě nám dáte za pravdu, že po lesních cestách, mezi loukami, v březovém háji nebo podél potoka je to mnohem, ale mnohem příjemnější. Možná se pak i potkáme na startu legendárního pochodu jež se v tomto roce koná už po 55. 

A Jak vám mohou digitální technologie ušetřit čas na úřadech, se dozvíte ve videu, kde tentokrát našeho hlavního hrdinu nasměruje do úředně občansko-digitálního světa kamarád soused. 

P.S. Všechny potřebné informace o pochodu Praha–Prčice najdete na stránkách www.praha-prcice.cz. Opravdu nemusíte "běžet" k organizátorovi domů. ​​


Ing. Petr Tsironis Digitální identita Digitální technologie Digitální kalendář Digitální kancelář Digitální kompetence Digitální výuka Digitální vzdělávání