Svým způsobem mají pravdu. Např. komunikace mezi lidmi opravdu fungovala. Sousedé si přes plot řekli, co potřebují, rodiny se jednou za čas sešly a domluvily se, a co si nezvládly nebo nestihly říct, to si napsaly v dopise nebo zatelefonovaly z budky.
A ještě se přenos informací může zrychlit. Není potřeba se obávat přenášet data, informace, fotografie, a dokonce i pocity do digitálního prostředí. Ano, má to své nevýhody, ostatně jako vše v našem životě. Ale také i řadu výhod, které převyšují.
Pokud se pokusíme změnit postoj k životu a pokud budeme mít tolik odvahy, že se pustíme i do učení nových digitálních dovedností, možná budeme nadšeni. Jednak proto, že je opravdu snadné se pohybovat v digitálním prostředí, sdílet fotografie a videa... ale také vás to pravděpodobně opravdu začne bavit. Nevěříte? Tak to zkuste. A uvidíme, kdo koho bude od mobilu odhánět za pár dnů. Zda vy své děti či vnoučata, a nebo oni vás.
Připravili jsme pro vás příběh rodiny, kterou už znáte z jiných videí a která pomáhá divákům zorientovat se v digitálním prostředí. V tomto videu uvidíte především výhody sdílení čehokoliv v digitálním světě, také ale i návod, jak na to a možná vás natolik překvapí jeho jednoduchost, že už to nebude chtít dělat jinak, tak jako vždycky. Hlavní hrdinkou příběhu je opět slečna Eliška, která (i když je v rodině nejmladším členem), pomůže své tetě, jak se spojit "se světem", jak posílat a sdílet digitální obsah s jinými lidmi pomocí SMS, emailů, fotografií, videí i textů na sociálních sítích atd.
Eliška tetě ukáže podstatu digitálního sdílení – rychlost a pohodlí při předávání informací a dat. Během chvíle se tak můžeme s druhou stranou podělit o to, co nám připadá důležité nebo zajímavé. A nezáleží na tom, jestli používáme počítač, tablet nebo mobilní telefon – tahle technika nám umožní stejnou měrou plnohodnotně sdílet a stahovat prakticky cokoliv.
Prostě to, že se to nějak do teď dělalo jako vždycky, nemusí znamenat, že je to na "vždycky".